Back to Home Page

SNCL Division 1

Played at Dunfermline ending on 01/04/2010
Results compiled by Andrew Howie
Grading calculations last updated - 21/07/2010

SNCL Division 1 League Table
 Boards
 MatchesPlayedDefaultsScore
 Pos  Team  Team Name  P  W  D  L  Pts  W  D  L  W  D  L  Boards  % 
11Hamilton A76011224730012779
24Dundee City A760112191240002571
32Edinburgh West750210168101002160
43Kingdom Kings731371211120001750
56Giffnock & Clarkston A72236813140001441
67East Kilbride A72145911150001441
75Edinburgh 17205499170001339
88Dumfries and District A700702924000619
  56 26 4 26 56 99 80 99 1 0 1 140  

SNCL Division 1 Crosstable
 Team  Name  1  2  3  4  5  6  7  8  Plyd  Boards 
Hamilton A2 3 3 5 4 4 5 27 
Edinburgh West3 5 1 2 4 3 3 21 
Kingdom Kings1 0 1 3 2 4 4 17 
Dundee City A1 4 3 4 4 3 4 25 
Edinburgh 10 3 1 1 2 1 4 13 
Giffnock & Clarkston A1 1 2 1 3 2 3 14 
East Kilbride A 2 1 1 3 2 3 14 
Dumfries and District A0 2    1 1 

SNCL Division 1 Match Results
Bd Grade Dundee City A (4) vs (7) East Kilbride A Grade Comments
1 2172 Findlay, David J    -   McClement, Andrew  1979 Draw 
2 2095 Spencer, Edwin A  1  -  0 Jelfs, Alan  1872 Home Win 
3 2013 Hogg, Stephen W  1  -  0 Thomas, Phil  1809 Home Win 
4 1838 Weir, Gary    -   Dunlop, Anthony  1649 Draw 
5 1679 Lawal, Rashid    -   Murray, Frankie  1669 Draw 
  3 - 1 

Bd Grade Edinburgh West (2) vs (6) Giffnock & Clarkston A Grade Comments
1 2134 Roberts, Paul E (CM)  1  -  0 MacQueen, Calum  2043 Home Win 
2 2033 Neave, George  1  -  0 Giulian, Rosie A  1872 Home Win 
3 1961 Bell, Alan D  1  -  0 Thomson, Neil  1853 Home Win 
4 1922 Burnett, Walter  1  -  0 MacQueen, Andrew  1720 Home Win 
5 1586 McHarg, Andrew  0  -  1 Campbell, Iain S  1704 Away Win 
  4 - 1 

Bd Grade Hamilton A (1) vs (5) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2219 Coffey, Patrick  1  -  0 Sreeves, Clement  2185 Home Win 
2 2258 Redpath, Joe  1  -  0 Ridge, Michael  1875 Home Win 
3 2086 Stalker, Adrian G  1  -  0 Sykes, Chris  1843 Home Win 
4 2020 Donohue, Tom  1  -  0 Archibald, A David  1793 Home Win 
5 1956 Walker, Duncan  1  -  0 Masters, Andrew D  1712 Home Win 
  5 - 0 

Bd Grade Kingdom Kings (3) vs (8) Dumfries and District A Grade Comments
1 2192 Burnett, Andrew B    -   Vrubl, Jaroslav  0 Draw 
2 2078 Robertson, Ian C  1  -  0 Brown, David E  1939 Home Win 
3 1923 Pyrich, George D  1  -  0 Walton, Robert J  1815 Home Win 
4 1902 Jenkins, Ben J  1  -  0 Kinkead, Robert  1660 Home Win 
5 1853 Kynoch, Russell J F  1  -  0 Saunders, Karsten  1586 Home Win 
  4 -  

Bd Grade Edinburgh 1 (5) vs (3) Kingdom Kings Grade Comments
1 2185 Sreeves, Clement  1  -  0 Burnett, Andrew B  2192 Home Win 
2 1875 Ridge, Michael  0  -  1 Robertson, Ian C  2078 Away Win 
3 1843 Sykes, Chris  0  -  1 Pyrich, George D  1923 Away Win 
4 1793 Archibald, A David  0  -  1 Jenkins, Ben J  1902 Away Win 
5 1712 Masters, Andrew D    -   Kynoch, Russell J F  1853 Draw 
  1 - 3 

Bd Grade Giffnock & Clarkston A (6) vs (1) Hamilton A Grade Comments
1 2043 MacQueen, Calum    -   Coffey, Patrick  2219 Draw 
2 1872 Giulian, Rosie A    -   Redpath, Joe  2258 Draw 
3 1853 Thomson, Neil  0  -  1 Stalker, Adrian G  2086 Away Win 
4 1720 MacQueen, Andrew  0  -  1 Donohue, Tom  2020 Away Win 
5 1704 Campbell, Iain S  0  -  1 Walker, Duncan  1956 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Dumfries and District A (8) vs (4) Dundee City A Grade Comments
1 0 Vrubl, Jaroslav    -   Findlay, David J  2172 Draw 
2 1939 Brown, David E  0  -  1 Spencer, Edwin A  2095 Away Win 
3 1815 Walton, Robert J  0  -  1 Hogg, Stephen W  2013 Away Win 
4 1660 Kinkead, Robert  0  -  1 Weir, Gary  1838 Away Win 
5 1586 Saunders, Karsten  0  -  1 Lawal, Rashid  1679 Away Win 
   - 4 

Bd Grade East Kilbride A (7) vs (2) Edinburgh West Grade Comments
1 1979 McClement, Andrew  0  -  1 Roberts, Paul E (CM)  2134 Away Win 
2 1872 Jelfs, Alan    -   Neave, George  2033 Draw 
3 1809 Thomas, Phil    -   Bell, Alan D  1961 Draw 
4 1649 Dunlop, Anthony  0  -  1 Burnett, Walter  1922 Away Win 
5 1669 Murray, Frankie  1  -  0 McHarg, Andrew  1586 Home Win 
  2 - 3 

Bd Grade Edinburgh West (2) vs (4) Dundee City A Grade Comments
1 2215 Farrell, Neil R  0  -  1 Patrick, David  2145 Away Win 
2 2033 Neave, George  0  -  1 Spencer, Edwin A  2095 Away Win 
3 1961 Bell, Alan D  0  -  1 Hogg, Stephen W  2013 Away Win 
4 1696 Watkins, John    -   Weir, Gary  1838 Draw 
5 1586 McHarg, Andrew    -   Dawson, Alastair G  1811 Draw 
  1 - 4 

Bd Grade Hamilton A (1) vs (7) East Kilbride A Grade Comments
1 2258 Redpath, Joe  1  -  0 McClement, Andrew  1979 Home Win 
2 2219 Coffey, Patrick  1  -  0 Jelfs, Alan  1872 Home Win 
3 2086 Stalker, Adrian G  1  -  0 Thomas, Phil  1809 Home Win 
4 2020 Donohue, Tom    -   Dunlop, Anthony  1649 Draw 
5 1956 Walker, Duncan  1  -  0 Murray, Frankie  1669 Home Win 
  4 -  

Bd Grade Kingdom Kings (3) vs (6) Giffnock & Clarkston A Grade Comments
1 2192 Burnett, Andrew B    -   MacQueen, Calum  2043 Draw 
2 2078 Robertson, Ian C    -   Giulian, Rosie A  1872 Draw 
3 1923 Pyrich, George D  1  -  0 Thomson, Neil  1853 Home Win 
4 1902 Jenkins, Ben J    -   MacQueen, Andrew  1720 Draw 
5 1853 Kynoch, Russell J F  0  -  1 Campbell, Iain S  1704 Away Win 
  2 - 2 

Bd Grade Edinburgh 1 (5) vs (8) Dumfries and District A Grade Comments
1 2239 Gattenloehner, Sebastian  1  -  0 Brown, David E  1939 Home Win 
2 2204 Green, Andrew D  1  -  0 Walton, Robert J  1815 Home Win 
3 2185 Sreeves, Clement  1  -  0 Kinkead, Robert  1660 Home Win 
4 1712 Masters, Andrew D    -   Saunders, Karsten  1586 Draw 
5 1663 Scott, Jonathan  1  -  0 Marchbank, Stuart  1535 Home Win 
  4 -  

Bd Grade Dumfries and District A (8) vs (2) Edinburgh West Grade Comments
1 1939 Brown, David E    -   Farrell, Neil R  2215 Draw 
2 1815 Walton, Robert J  1  -  0 Neave, George  2033 Home Win 
3 1660 Kinkead, Robert  0  -  1 Bell, Alan D  1961 Away Win 
4 1586 Saunders, Karsten    -   Watkins, John  1696 Draw 
5 1535 Marchbank, Stuart  0  -  1 McHarg, Andrew  1586 Away Win 
  2 - 3 

Bd Grade East Kilbride A (7) vs (3) Kingdom Kings Grade Comments
1 1979 McClement, Andrew  0  -  1 Burnett, Andrew B  2192 Away Win 
2 1872 Jelfs, Alan  0  -  1 Robertson, Ian C  2078 Away Win 
3 1809 Thomas, Phil    -   Pyrich, George D  1923 Draw 
4 1649 Dunlop, Anthony    -   Jenkins, Ben J  1902 Draw 
5 1669 Murray, Frankie  0  -  1 Kynoch, Russell J F  1853 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Dundee City A (4) vs (1) Hamilton A Grade Comments
1 2145 Patrick, David  1  -  0 Muir, Andrew J (IM)  2330 Home Win 
2 2095 Spencer, Edwin A  0  -  1 Redpath, Joe  2258 Away Win 
3 2013 Hogg, Stephen W  0  -  1 Coffey, Patrick  2219 Away Win 
4 1838 Weir, Gary  0  -  1 Donohue, Tom  2020 Away Win 
5 1811 Dawson, Alastair G    -   Walker, Duncan  1956 Draw 
  1 - 3 

Bd Grade Giffnock & Clarkston A (6) vs (5) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2043 MacQueen, Calum  1  -  0 Gattenloehner, Sebastian  2239 Home Win 
2 1872 Giulian, Rosie A  0  -  1 Green, Andrew D  2204 Away Win 
3 1853 Thomson, Neil  1  -  0 Sreeves, Clement  2185 Home Win 
4 1720 MacQueen, Andrew    -   Masters, Andrew D  1712 Draw 
5 1704 Campbell, Iain S    -   Scott, Jonathan  1663 Draw 
  3 - 2 

Bd Grade East Kilbride A (7) vs (6) Giffnock & Clarkston A Grade Comments
1 1979 McClement, Andrew  0  -  1 Giulian, Philip M (FM)  2210 Away Win 
2 1872 Jelfs, Alan  0  -  1 MacQueen, Calum  2043 Away Win 
3 1809 Thomas, Phil  1  -  0 Giulian, Rosie A  1872 Home Win 
4 1649 Dunlop, Anthony    -   Thomson, Neil  1853 Draw 
5 1669 Murray, Frankie  1  -  0 MacQueen, Andrew  1720 Home Win 
  2 - 2 

Bd Grade Dundee City A (4) vs (5) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2145 Patrick, David  1  -  0 Gattenloehner, Sebastian  2239 Home Win 
2 2172 Findlay, David J    -   Kafka, Graeme  2046 Draw 
3 2095 Spencer, Edwin A  1  -  0 Oswald, David C  1980 Home Win 
4 2013 Hogg, Stephen W  1  -  0 Ridge, Michael  1875 Home Win 
5 1838 Weir, Gary    -   Sykes, Chris  1843 Draw 
  4 - 1 

Bd Grade Edinburgh West (2) vs (3) Kingdom Kings Grade Comments
1 2215 Farrell, Neil R  1  -  0 Burnett, Andrew B  2192 Home Win 
2 2033 Neave, George  1  -  0 Robertson, Ian C  2078 Home Win 
3 1961 Bell, Alan D  1  -  0 Pyrich, George D  1923 Home Win 
4 1922 Burnett, Walter  1  -  0 Jenkins, Ben J  1902 Home Win 
5 1586 McHarg, Andrew  1  -  0 Kynoch, Russell J F  1853 Home Win 
  5 - 0 

Bd Grade Hamilton A (1) vs (8) Dumfries and District A Grade Comments
1 2219 Coffey, Patrick  1  -  0 Green, Michael L  2001 Home Win 
2 2258 Redpath, Joe  1  -  0 Walton, Robert J  1815 Home Win 
3 2086 Stalker, Adrian G  1  -  0 Saunders, Karsten  1586 Home Win 
4 2042 Woods, Connor  1  -  0 Marchbank, Stuart  1535 Home Win 
5 2020 Donohue, Tom  1  -  0 Banks, John A  1491 Home Win 
  5 - 0 

Bd Grade Edinburgh 1 (5) vs (2) Edinburgh West Grade Comments
1 2239 Gattenloehner, Sebastian    -   Farrell, Neil R  2215 Draw 
2 2046 Kafka, Graeme    -   Neave, George  2033 Draw 
3 1980 Oswald, David C  1  -  0 Bell, Alan D  1961 Home Win 
4 1875 Ridge, Michael  0  -  1 Burnett, Walter  1922 Away Win 
5 1843 Sykes, Chris  1  -  0 McHarg, Andrew  1586 Home Win 
  3 - 2 

Bd Grade Kingdom Kings (3) vs (1) Hamilton A Grade Comments
1 2192 Burnett, Andrew B    -   Coffey, Patrick  2219 Draw 
2 2078 Robertson, Ian C    -   Redpath, Joe  2258 Draw 
3 1923 Pyrich, George D  0  -  1 Tweedie, Christopher  2028 Away Win 
4 1902 Jenkins, Ben J  0  -  1 Woods, Connor  2042 Away Win 
5 1853 Kynoch, Russell J F    -   Donohue, Tom  2020 Draw 
  1 - 3 

Bd Grade Giffnock & Clarkston A (6) vs (4) Dundee City A Grade Comments
1 2210 Giulian, Philip M (FM)  0  -  1 Patrick, David  2145 Away Win 
2 2043 MacQueen, Calum    -   Findlay, David J  2172 Draw 
3 1872 Giulian, Rosie A  0  -  1 Spencer, Edwin A  2095 Away Win 
4 1853 Thomson, Neil  0  -  1 Hogg, Stephen W  2013 Away Win 
5 1720 MacQueen, Andrew    -   Weir, Gary  1838 Draw 
  1 - 4 

Bd Grade Dumfries and District A (8) vs (7) East Kilbride A Grade Comments
1 2001 Green, Michael L    -   McClement, Andrew  1979 Draw 
2 1815 Walton, Robert J  0  -  1 Jelfs, Alan  1872 Away Win 
3 1586 Saunders, Karsten  0  -  1 Thomas, Phil  1809 Away Win 
4 1535 Marchbank, Stuart  1  -  0 Dunlop, Anthony  1649 Home Win 
5 1491 Banks, John A  0  -  1 Murray, Frankie  1669 Away Win 
  1 - 3 

Bd Grade Dumfries and District A (8) vs (6) Giffnock & Clarkston A Grade Comments
1 2001 Green, Michael L  0  -  1 MacQueen, Calum  2043 Away Win 
2 1939 Brown, David E    -   Giulian, Rosie A  1872 Draw 
3 1660 Kinkead, Robert  0  -  1 Thomson, Neil  1853 Away Win 
4 1586 Saunders, Karsten    -   MacQueen, Andrew  1720 Draw 
5 1535 Marchbank, Stuart    -   Campbell, Iain S  1704 Draw 
  1 - 3 

Bd Grade Kingdom Kings (3) vs (4) Dundee City A Grade Comments
1 2192 Burnett, Andrew B    -   Patrick, David  2145 Draw 
2 2078 Robertson, Ian C  1  -  0 Findlay, David J  2172 Home Win 
3 1923 Pyrich, George D  0  -  1 Spencer, Edwin A  2095 Away Win 
4 1853 Kynoch, Russell J F  0  -  1 Hogg, Stephen W  2013 Away Win 
5 1849 Saxton, Gavin  0  -  1 Weir, Gary  1838 Away Win 
  1 - 3 

Bd Grade Edinburgh 1 (5) vs (7) East Kilbride A Grade Comments
1 2204 Green, Andrew D  0  -  1 McClement, Andrew  1979 Away Win 
2 2185 Sreeves, Clement  0  -  1 Jelfs, Alan  1872 Away Win 
3 1875 Ridge, Michael  0  -  1 Thomas, Phil  1809 Away Win 
4 1843 Sykes, Chris    -   Dunlop, Anthony  1649 Draw 
5 1793 Archibald, A David  1  -  0 Murray, Frankie  1669 Home Win 
  1 - 3 

Bd Grade Edinburgh West (2) vs (1) Hamilton A Grade Comments
1 2215 Farrell, Neil R  1  -  0 Coffey, Patrick  2219 Home Win 
2 2033 Neave, George  1  -  0 Redpath, Joe  2258 Home Win 
3 1961 Bell, Alan D  0  -  1 Stalker, Adrian G  2086 Away Win 
4 1922 Burnett, Walter  0  -  1 Walker, Duncan  1956 Away Win 
5 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
  3 - 2 

SNCL Division 1 Team Results
Team 1 - Hamilton A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 1   Coffey, Patrick   HA   -   2219   3547   5   7   2086   5   7   4.639   0.361   2249 
 6   Muir, Andrew J (IM)   HA   -   2330   5400   0   1   2145   0   1   0.740   -0.740   1745 
 3   Stalker, Adrian G   HA   -   2086   6081   5   5   1830   5   5   4.013   0.987   2230 
 5   Walker, Duncan   HA   -   1956   6336   4   5   1764   4   5   3.692   0.808   2131 
 2   Redpath, Joe   HA   -   2258   8350   5   7   1984   5   7   5.710   -0.710   2147 
 8   Tweedie, Christopher   HAAJ   -   2028   9122   1   1   1923   1   1   0.643   0.357   2323 
 7   Woods, Connor   HAAJ   J17   2042   12996   2   2   1772   2   2   1.605   0.395   2172 
 4   Donohue, Tom   HA   -   2020   14200   5   6   1746   5   6   4.905   0.095   2026 

Team 2 - Edinburgh West
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 3   Bell, Alan D   BXGR   -   1961   3166   3   7   1910   3   7   3.940   -0.440   1910 
 4   Burnett, Walter   WD   -   1922   3352   4   5   1820   4   5   3.129   0.871   2061 
 6   Farrell, Neil R   EWLS   -   2215   3881   3   5   2147   3   5   2.920   0.080   2219 
 2   Neave, George   EW   -   2033   5463   4   7   2009   4   7   3.723   0.277   2059 
 1   Roberts, Paul E (CM)   MU   -   2134   5797   2   2   2078   2   2   1.154   0.846   2478 
 7   Watkins, John   LS   -   1696   6392   1   2   1712   1   2   0.963   0.037   1712 
 5   McHarg, Andrew   BX   -   1586   20886   2   6   1736   2   6   1.872   0.628   1675 

Team 3 - Kingdom Kings
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 1   Burnett, Andrew B   WDFI   -   2192   3349   3   7   2161   2   6   3.249   -0.749   2100 
 4   Jenkins, Ben J   GNCH   -   1902   4483   3   6   1809   3   6   3.702   -0.702   1809 
 5   Kynoch, Russell J F   GN   -   1853   4628   3   7   1756   3   7   4.342   -1.342   1706 
 3   Pyrich, George D   GN   -   1923   5692   3   7   1918   3   7   3.558   -0.058   1918 
 2   Robertson, Ian C   DL   -   2078   5811   5   7   2003   5   7   4.171   0.829   2166 
 6   Saxton, Gavin   DL   -   1849   8807   0   1   1838   0   1   0.514   -0.514   1438 

Team 4 - Dundee City A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 1   Findlay, David J   DV   -   2172   3919   2   5   2070   1   4   2.559   -1.059   1979 
 3   Hogg, Stephen W   DV   -   2013   4365   6   7   1916   6   7   4.408   1.592   2219 
 2   Spencer, Edwin A   DV   -   2095   6072   6   7   1985   6   7   4.491   1.509   2288 
 4   Weir, Gary   CA   -   1838   6434   4   7   1780   4   7   4.045   -0.045   1830 
 6   Patrick, David   DV   -   2145   13587   4   5   2237   4   5   1.879   2.621   2604 
 7   Dawson, Alastair G   DV   -   1811   13697   1   2   1771   1   2   1.090   -0.090   1771 
 5   Lawal, Rashid   CH   NEW   1679   21193   1   2   1628   1   2   1.144   0.356   1820 

Team 5 - Edinburgh 1
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 9   Kafka, Graeme   ED   -   2046   4517   1   2   2102   1   2   0.852   0.148   2102 
 5   Masters, Andrew D   ED   -   1712   10382   1   4   1779   1   4   1.665   -0.165   1688 
 4   Archibald, A David   SBED   -   1793   10833   1   3   1864   1   3   1.236   -0.236   1742 
 10   Oswald, David C   EDTC   J20   1980   11175   1   2   2028   1   2   0.872   0.128   2028 
 3   Sykes, Chris   LSED   -   1843   12843   2   5   1816   2   5   2.659   -0.659   1744 
 7   Green, Andrew D   EDTC   J19   2204   15013   2   3   1930   2   3   2.442   -0.442   2052 
 2   Ridge, Michael   ED   -   1875   15018   0   5   2016   0   5   1.668   -1.668   1616 
 8   Scott, Jonathan   JGED   J14   1663   16254   1   2   1620   1   2   1.120   0.380   1812 
 1   Sreeves, Clement   ED   J17   2185   17871   2   5   1984   2   5   3.601   -1.601   1912 
 6   Gattenloehner, Sebastian   ED   -   2239   21357   1   4   2094   1   4   2.727   -1.227   2003 

Team 6 - Giffnock & Clarkston A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 5   Campbell, Iain S   GI   -   1704   3418   3   5   1739   3   5   2.295   0.705   1811 
 6   Giulian, Philip M (FM)   GI   -   2210   4093   1   2   2112   1   2   1.267   -0.267   2112 
 2   Giulian, Rosie A   GI   -   1872   4094   1   7   2064   1   7   1.935   -0.435   1837 
 4   MacQueen, Andrew   GI   -   1720   4815   2   7   1807   2   7   2.760   -0.760   1644 
 1   MacQueen, Calum   GI   J19   2043   12082   4   7   2118   4   7   2.800   1.700   2224 
 3   Thomson, Neil   GI   -   1853   12890   2   7   1935   2   7   2.830   -0.330   1829 

Team 7 - East Kilbride A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 4   Dunlop, Anthony   EK   -   1649   3806   2   7   1845   2   7   1.852   0.648   1739 
 2   Jelfs, Alan   EK   -   1872   4482   2   7   2082   2   7   1.745   0.755   1976 
 5   Murray, Frankie   EK   -   1669   5433   3   7   1729   3   7   2.985   0.515   1729 
 3   Thomas, Phil   EKAY   -   1809   15971   4   7   1902   4   7   2.654   1.346   1952 
 1   McClement, Andrew   OB   J14   1979   16227   2   7   2172   2   7   1.803   0.197   2009 

Team 8 - Dumfries and District A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 8   Banks, John A   DF   -   1491   3118   0   2   1780   0   2   0.347   -0.347   1380 
 7   Green, Michael L   DF   -   2001   4186      3   2125      3   1.009   -0.509   1845 
 6   Marchbank, Stuart   DF   -   1535   8398   1   5   1727   1   5   1.345   0.155   1577 
 2   Brown, David E   DFKB   -   1939   9157   1   5   2100   1   5   1.518   -0.518   1859 
 5   Saunders, Karsten   DF   -   1586   15424   1   7   1783   1   7   1.813   -0.313   1556 
 3   Walton, Robert J   DF   NEW   1815   20724   1   6   2045   1   6   1.403   -0.403   1765 
 4   Kinkead, Robert   DF   NEW   1660   21157   0   5   1923   0   5   0.946   -0.946   1522 
 1   Vrubl, Jaroslav   DF   -   0   22129   1   2   2182   1   2   0   0   2182