SNCL Division 1

Played at Dunfermline ending on 30/04/2015
Results compiled by Andrew Howie
Grading calculations last updated - 16/07/2015

SNCL Division 1 League Table
 Boards
 MatchesPlayedDefaultsScore
 Pos  Team  Team Name  P  W  D  L  Pts  W  D  L  W  D  L  Boards  % 
18Edinburgh 177001423831002880
24Hamilton A760112121256002469
33Dundee City A750210161072002366
41Edinburgh West731371410110001954
52Edinburgh Uni7214587130071133
67Greenwood72054614121021440
75East Kilbride A71062614141001440
86Dundee City B710622922002619
  56 27 2 27 56 87 84 87 11 0 11 140  

SNCL Division 1 Crosstable
 Team  Name  1  2  3  4  5  6  7  8  Plyd  Boards 
Edinburgh West2 2 2 3 4 4 1 19 
Edinburgh Uni2 0 0 1 4 3  11 
Dundee City A3 5 1 3 4 4 2 23 
Hamilton A3 5 4 3 4 3 1 24 
East Kilbride A2 4 1 1 2 2 1 14 
Dundee City B  1 1 3  0 
Greenwood1 2  1 3 4 1 14 
Edinburgh 14 4 3 4 4 5 3 28 

SNCL Division 1 Match Results
Bd Grade Edinburgh West (1) vs (2) Edinburgh Uni Grade Comments
1 2166 Neave, George  0  -  1 Mitrovic, Boris  2155 Away Win 
2 2085 Farrell, Neil R  1  -  0 Hahn, Lilli  1758 Home Win 
3 1846 Walker, Duncan    -   Gudenas, Motiejus  1717 Draw 
4 1805 Robinson, Martin E  0  -  1 Turkalp, Zorbey  1671 Away Win 
5 1789 Watkins, John  1  -  0 Eidukas, Paulius  1582 Home Win 
  2 - 2 

Bd Grade Dundee City A (3) vs (4) Hamilton A Grade Comments
1 2474 Greet, Andrew N (IM)    -   Redpath, Joe  2232 Draw 
2 2184 Findlay, David J  0  -  1 Coffey, Patrick  2217 Away Win 
3 2136 Bamber, Elaine (WFM)  0  -  1 Donohue, Tom  1916 Away Win 
4 2073 Grove, Michael    -   Montgomery, Robert S  1667 Draw 
5 1946 Groves, Carey A (WFM)  0  -  1 Potts, David A  1523 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade East Kilbride A (5) vs (6) Dundee City B Grade Comments
1 1943 Jelfs, Alan  0  -  1 Tin, Sergey  0 Away Win 
2 1770 Dunlop, Anthony    -   Hogg, Stephen W  1930 Draw 
3 1748 Koehn, Lennart     -   Dawson, Alastair G  1817 Draw 
4 1537 Robertson, Jim    -   Kosznik, Dariusz  1653 Draw 
5 1505 Brisbane, Tom    -   Shafi, Paul  1606 Draw 
  2 - 3 

Bd Grade Greenwood (7) vs (8) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2043 Frew, Elliot    -   Sreeves, Clement (FM)  2265 Draw 
2 1800 Gillespie, David P    -   Berry, Neil M (FM)  2220 Draw 
3 1735 Gillespie, David M    -   Oswald, David C  2160 Draw 
4 1632 McGovern, Patrick  0  -  1 Green, Andrew D  2132 Away Win 
5 0 Jones, Michelle  0  -  1 McGowan, Daniel  2081 Away Win 
  1 - 3 

Bd Grade Edinburgh Uni (2) vs (7) Greenwood Grade Comments
1 2155 Mitrovic, Boris    -   Frew, Elliot  2043 Draw 
2 1758 Hahn, Lilli    -   Gillespie, David P  1800 Draw 
3 1717 Gudenas, Motiejus    -   Gillespie, David M  1735 Draw 
4 1671 Turkalp, Zorbey    -   McGovern, Patrick  1632 Draw 
5 1582 Eidukas, Paulius  1  -  0 Jones, Michelle  0 Home Win 
  3 - 2 

Bd Grade Dundee City B (6) vs (3) Dundee City A Grade Comments
1 0 Tin, Sergey  0  -  1 Greet, Andrew N (IM)  2474 Away Win 
2 1930 Hogg, Stephen W  0  -  1 Findlay, David J  2184 Away Win 
3 1817 Dawson, Alastair G  0  -  1 Bamber, Elaine (WFM)  2136 Away Win 
4 1653 Kosznik, Dariusz  1  -  0 Grove, Michael  2073 Home Win 
5 1606 Shafi, Paul  0  -  1 Groves, Carey A (WFM)  1946 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Hamilton A (4) vs (1) Edinburgh West Grade Comments
1 2232 Redpath, Joe  1  -  0 Grant, Jonathan I M  2228 Home Win 
2 2217 Coffey, Patrick    -   Neave, George  2166 Draw 
3 1916 Donohue, Tom    -   Farrell, Neil R  2085 Draw 
4 1667 Montgomery, Robert S    -   Walker, Duncan  1846 Draw 
5 1523 Potts, David A    -   Watkins, John  1789 Draw 
  3 - 2 

Bd Grade Edinburgh 1 (8) vs (5) East Kilbride A Grade Comments
1 2265 Sreeves, Clement (FM)  1  -  0 Jelfs, Alan  1943 Home Win 
2 2220 Berry, Neil M (FM)  1  -  0 Dunlop, Anthony  1770 Home Win 
3 2160 Oswald, David C  0  -  1 Koehn, Lennart   1748 Away Win 
4 2132 Green, Andrew D  1  -  0 Robertson, Jim  1537 Home Win 
5 2081 McGowan, Daniel  1  -  0 Brisbane, Tom  1505 Home Win 
  4 - 1 

Bd Grade East Kilbride A (5) vs (3) Dundee City A Grade Comments
1 1943 Jelfs, Alan    -   Findlay, David J  2184 Draw 
2 1770 Dunlop, Anthony  0  -  1 Spencer, Edwin A  2057 Away Win 
3 1748 Koehn, Lennart     -   Tin, Sergey  0 Draw 
4 1617 Murray, Frankie    -   Groves, Carey A (WFM)  1946 Draw 
5 1537 Robertson, Jim  0  -  1 Hogg, Stephen W  1930 Away Win 
  1 - 3 

Bd Grade Edinburgh 1 (8) vs (1) Edinburgh West Grade Comments
1 2265 Sreeves, Clement (FM)  1  -  0 Neave, George  2166 Home Win 
2 2208 MacQueen, Calum  1  -  0 Bell, Alan D  1920 Home Win 
3 2160 Oswald, David C  1  -  0 Walker, Duncan  1846 Home Win 
4 2093 Brechin, Hugh R  0  -  1 Robinson, Martin E  1805 Away Win 
5 1945 Bhopal, Raj  1  -  0 Watkins, John  1789 Home Win 
  4 - 1 

Bd Grade Dundee City B (6) vs (2) Edinburgh Uni Grade Comments
1 1817 Dawson, Alastair G  0  -  1 Petesch, Gabriel N (FM)  2397 Away Win 
2 1788 Edwards, Colin    -   Hahn, Lilli  1758 Draw 
3 1606 Shafi, Paul  0  -  1 Gudenas, Motiejus  1717 Away Win 
4 0 Chambers, Daniel  0  -  1 Ferreira, Idenildo  0 Away Win 
5 0 Budahs, Andrejs  0  -  1 Eidukas, Paulius  1582 Away Win 
   - 4 

Bd Grade Greenwood (7) vs (4) Hamilton A Grade Comments
1 2043 Frew, Elliot  1  -  0 Coffey, Patrick  2217 Home Win 
2 1800 Gillespie, David P  0  -  1 Redpath, Joe  2232 Away Win 
3 1735 Gillespie, David M  0  -  1 Donohue, Tom  1916 Away Win 
4 1632 McGovern, Patrick    -   Montgomery, Robert S  1667 Draw 
5 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
  1 - 3 

Bd Grade Edinburgh Uni (2) vs (8) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2397 Petesch, Gabriel N (FM)  0  -  1 Sreeves, Clement (FM)  2265 Away Win 
2 1758 Hahn, Lilli  0  -  1 MacQueen, Calum  2208 Away Win 
3 1717 Gudenas, Motiejus    -   Oswald, David C  2160 Draw 
4 0 Ferreira, Idenildo  0  -  1 Brechin, Hugh R  2093 Away Win 
5 1582 Eidukas, Paulius  0  -  1 Bhopal, Raj  1945 Away Win 
   - 4 

Bd Grade Hamilton A (4) vs (6) Dundee City B Grade Comments
1 2217 Coffey, Patrick  1  -  0 Dawson, Alastair G  1817 Home Win 
2 2232 Redpath, Joe  1  -  0 Edwards, Colin  1788 Home Win 
3 1916 Donohue, Tom    -   Shafi, Paul  1606 Draw 
4 1667 Montgomery, Robert S    -   Chambers, Daniel  0 Draw 
5 1622 Mulholland, Arthur L  1  -  0 Budahs, Andrejs  0 Home Win 
  4 - 1 

Bd Grade Edinburgh West (1) vs (5) East Kilbride A Grade Comments
1 2166 Neave, George  1  -  0 Jelfs, Alan  1943 Home Win 
2 1920 Bell, Alan D  0  -  1 Dunlop, Anthony  1770 Away Win 
3 1846 Walker, Duncan  1  -  0 Koehn, Lennart   1748 Home Win 
4 1805 Robinson, Martin E    -   Murray, Frankie  1617 Draw 
5 1789 Watkins, John    -   Robertson, Jim  1537 Draw 
  3 - 2 

Bd Grade Dundee City A (3) vs (7) Greenwood Grade Comments
1 2184 Findlay, David J  1  -  0 Frew, Elliot  2043 Home Win 
2 2057 Spencer, Edwin A  1  -  0 Gillespie, David P  1800 Home Win 
3 0 Tin, Sergey  1  -  0 Gillespie, David M  1735 Home Win 
4 1946 Groves, Carey A (WFM)    -   McGovern, Patrick  1632 Draw 
5 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
  4 -  

Bd Grade Edinburgh 1 (8) vs (6) Dundee City B Grade Comments
1 2220 Berry, Neil M (FM)  1  -  0 Hogg, Stephen W  1930 Home Win 
2 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
3 2081 McGowan, Daniel  1  -  0 Chambers, Daniel  0 Home Win 
4 2093 Brechin, Hugh R  1  -  0 Noble, Ray  1542 Home Win 
5 1945 Bhopal, Raj  1  -  0 Budahs, Andrejs  0 Home Win 
  5 - 0 

Bd Grade East Kilbride A (5) vs (4) Hamilton A Grade Comments
1 1943 Jelfs, Alan  0  -  1 Coffey, Patrick  2217 Away Win 
2 1770 Dunlop, Anthony    -   Tweedie, Steven  2174 Draw 
3 1748 Koehn, Lennart   0  -  1 Donohue, Tom  1916 Away Win 
4 1537 Robertson, Jim  0  -  1 Mulholland, Arthur L  1622 Away Win 
5 1505 Brisbane, Tom  1  -  0 Houston, David  1612 Home Win 
  1 - 3 

Bd Grade Greenwood (7) vs (1) Edinburgh West Grade Comments
1 2043 Frew, Elliot  0  -  1 Neave, George  2166 Away Win 
2 1800 Gillespie, David P  1  -  0 Farrell, Neil R  2085 Home Win 
3 1735 Gillespie, David M  0  -  1 Bell, Alan D  1920 Away Win 
4 1632 McGovern, Patrick  0  -  1 Walker, Duncan  1846 Away Win 
5 1152 Gillespie, Hugh  0  -  1 Robinson, Martin E  1805 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Dundee City A (3) vs (2) Edinburgh Uni Grade Comments
1 2184 Findlay, David J  1  -  0 Schwartz, Julius  1983 Home Win 
2 2073 Grove, Michael  1  -  0 Hahn, Lilli  1758 Home Win 
3 2057 Spencer, Edwin A  1  -  0 Ferreira, Idenildo  0 Home Win 
4 0 Tin, Sergey  1  -  0 Khodr, Codor  0 Home Win 
5 0 DEFAULT  W  -  L DEFAULT  0 Win by Default 
  5 - 0 

Bd Grade Edinburgh West (1) vs (3) Dundee City A Grade Comments
1 2166 Neave, George    -   Findlay, David J  2184 Draw 
2 2085 Farrell, Neil R  1  -  0 Grove, Michael  2073 Home Win 
3 1920 Bell, Alan D    -   Spencer, Edwin A  2057 Draw 
4 1846 Walker, Duncan  0  -  1 Tin, Sergey  0 Away Win 
5 1805 Robinson, Martin E  0  -  1 Groves, Carey A (WFM)  1946 Away Win 
  2 - 3 

Bd Grade Edinburgh Uni (2) vs (5) East Kilbride A Grade Comments
1 1983 Schwartz, Julius  1  -  0 Jelfs, Alan  1943 Home Win 
2 1758 Hahn, Lilli  0  -  1 Dunlop, Anthony  1770 Away Win 
3 0 Ferreira, Idenildo  0  -  1 Koehn, Lennart   1748 Away Win 
4 0 Khodr, Codor  0  -  1 Robertson, Jim  1537 Away Win 
5 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
  1 - 4 

Bd Grade Hamilton A (4) vs (8) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2217 Coffey, Patrick    -   Berry, Neil M (FM)  2220 Draw 
2 2232 Redpath, Joe    -   Green, Andrew D  2132 Draw 
3 2174 Tweedie, Steven  0  -  1 McGowan, Daniel  2081 Away Win 
4 1916 Donohue, Tom  0  -  1 Brechin, Hugh R  2093 Away Win 
5 1612 Houston, David  0  -  1 Bhopal, Raj  1945 Away Win 
  1 - 4 

Bd Grade Dundee City B (6) vs (7) Greenwood Grade Comments
1 1930 Hogg, Stephen W  0  -  1 Frew, Elliot  2043 Away Win 
2 0 Chambers, Daniel    -   Gillespie, David P  1800 Draw 
3 1542 Noble, Ray  0  -  1 Gillespie, David M  1735 Away Win 
4 0 Budahs, Andrejs  0  -  1 McGovern, Patrick  1632 Away Win 
5 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
   - 4 

Bd Grade Edinburgh Uni (2) vs (4) Hamilton A Grade Comments
1 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
2 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
3 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
4 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
5 0 DEFAULT  L  -  W DEFAULT  0 Loss by Default 
  0 - 5 

Bd Grade Greenwood (7) vs (5) East Kilbride A Grade Comments
1 2043 Frew, Elliot    -   Jelfs, Alan  1943 Draw 
2 1859 Gillespie, Gary D  1  -  0 Dunlop, Anthony  1770 Home Win 
3 1800 Gillespie, David P    -   Koehn, Lennart   1748 Draw 
4 1735 Gillespie, David M    -   Murray, Frankie  1617 Draw 
5 1632 McGovern, Patrick    -   Robertson, Jim  1537 Draw 
  3 - 2 

Bd Grade Dundee City A (3) vs (8) Edinburgh 1 Grade Comments
1 2184 Findlay, David J  0  -  1 Sreeves, Clement (FM)  2265 Away Win 
2 2136 Bamber, Elaine (WFM)  0  -  1 MacQueen, Calum  2208 Away Win 
3 2057 Spencer, Edwin A    -   Oswald, David C  2160 Draw 
4 1946 Groves, Carey A (WFM)    -   Kafka, Graeme  2047 Draw 
5 1946 Borwell, Alan P  1  -  0 Bhopal, Raj  1945 Home Win 
  2 - 3 

Bd Grade Dundee City B (6) vs (1) Edinburgh West Grade Comments
1 1930 Hogg, Stephen W    -   Neave, George  2166 Draw 
2 1817 Dawson, Alastair G  0  -  1 Farrell, Neil R  2085 Away Win 
3 0 Chambers, Daniel  0  -  1 Bell, Alan D  1920 Away Win 
4 1606 Shafi, Paul  0  -  1 Walker, Duncan  1846 Away Win 
5 0 Budahs, Andrejs  0  -  1 Watkins, John  1789 Away Win 
   - 4 

SNCL Division 1 Team Results
Team 1 - Edinburgh West
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 7   Bell, Alan D   GRBX   -   1920   3166   2   5   1881   2   5   2.753   -0.253   1881 
 2   Farrell, Neil R   EWLS   -   2085   3881   3   5   1877   3   5   3.757   -0.257   2027 
 6   Grant, Jonathan I M   EW   -   2228   4168   0   1   2232   0   1   0.493   -0.493   1832 
 1   Neave, George   EWLS   -   2166   5463   3   7   2105   3   7   4.025   -0.525   2105 
 4   Robinson, Martin E   EW   -   1805   5827   2   5   1746   2   5   2.816   -0.316   1746 
 3   Walker, Duncan   EW   -   1846   6336   4   7   1798   4   7   3.969   0.031   1848 
 5   Watkins, John   EW   -   1789   6392   3   5   1600   3   5   3.583   -0.583   1672 

Team 2 - Edinburgh Uni
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 8   Schwartz, Julius   IVEU   -   1983   17850   1   2   2064   1   2   0.799   0.201   2064 
 1   Mitrovic, Boris   EU   -   2155   22125   1   2   2104   1   2   1.136   0.364   2298 
 6   Petesch, Gabriel N (FM)   EU   -   2397   23516   1   2   2131   1   2   1.594   -0.594   2131 
 4   Turkalp, Zorbey   EUSA   -   1671   23521   1   2   1718   1   2   0.874   0.626   1912 
 3   Gudenas, Motiejus   EUED   -   1717   23537   2   4   1826   2   4   1.528   0.972   1917 
 2   Hahn, Lilli   EU   -   1758   24869   1   6   1949   1   6   1.706   -0.706   1669 
 5   Eidukas, Paulius   EU   J20   1582   24896   2   4   1708   1   3   1.086   -0.086   1586 
 7   Ferreira, Idenildo   EU   -   0   25315   1   4   1904   1   4   0   0   1712 
 9   Khodr, Codor   EU   -   0   26001   0   2   1521   0   2   0   0   1121 

Team 3 - Dundee City A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 9   Borwell, Alan P   DV   -   1946   3239   1   1   1945   1   1   0.500   0.500   2345 
 2   Findlay, David J   DV   -   2184   3919   4   7   2078   4   7   4.424   -0.424   2128 
 7   Hogg, Stephen W   DV   -   1930   4365   1   1   1537   1   1   0.916   0.084   1937 
 6   Spencer, Edwin A   DV   -   2057   6072   4   5   1883   4   5   3.531   0.469   2124 
 3   Bamber, Elaine (WFM)   PYCN   -   2136   6744   1   3   1980   1   3   2.048   -1.048   1858 
 5   Groves, Carey A (WFM)   WD   -   1946   6799   3   6   1709   3   6   4.589   -1.089   1770 
 1   Greet, Andrew N (IM)   BD   -   2474   21675   1   2   2153   1   2   1.716   -0.216   2346 
 4   Grove, Michael   CH   -   2073   22511   1   4   1797   1   4   3.186   -1.686   1706 
 8   Tin, Sergey   SADV   -   0   23164   3   4   1742   3   4   0   0   2074 

Team 4 - Hamilton A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 2   Coffey, Patrick   HA   -   2217   3547   4   6   2062   4   6   4.089   -0.089   2184 
 4   Montgomery, Robert S   HABK   -   1667   5335   2   4   1795   2   4   1.438   0.562   1795 
 6   Mulholland, Arthur L   HA   -   1622   5404   2   2   1464   2   2   1.405   0.595   1864 
 5   Potts, David A   BHSP   -   1523   5670   1   2   1856   1   2   0.260   1.240   2049 
 1   Redpath, Joe   HAEW   -   2232   8350   4   5   2100   4   5   3.181   0.819   2341 
 7   Tweedie, Steven   HA   -   2174   9123      2   1928      2   1.548   -1.048   1734 
 3   Donohue, Tom   HA   -   1916   14200   4   6   1915   4   6   2.983   1.017   2037 
 8   Houston, David   HA   -   1612   25240   0   2   1725   0   2   0.765   -0.765   1325 

Team 5 - East Kilbride A
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 5   Brisbane, Tom   EK   -   1505   3280   1   3   1708   1   3   0.803   0.697   1708 
 2   Dunlop, Anthony   EK   -   1770   3806   3   7   1981   3   7   1.806   1.194   1931 
 1   Jelfs, Alan   EK   -   1943   4482   1   7   2118   1   7   1.994   -0.994   1815 
 6   Murray, Frankie   EK   -   1617   5433   1   3   1829   1   3   0.716   0.784   1829 
 4   Robertson, Jim   EK   -   1537   5812   2   7   1671   2   7   2.373   0.127   1565 
 3   Koehn, Lennart    EK   J15   1748   23386   3   7   1895   3   7   2.252   1.248   1895 

Team 6 - Dundee City B
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 2   Hogg, Stephen W   DV   -   1930   4365   1   5   2077   1   5   1.606   -0.606   1836 
 9   Noble, Ray   CH   -   1542   8657   0   2   1838   0   2   0.330   -0.330   1438 
 5   Shafi, Paul   CHCA   -   1606   12506   1   5   1786   1   5   1.447   -0.447   1545 
 3   Dawson, Alastair G   DV   -   1817   13697      5   2098      5   0.949   -0.449   1731 
 6   Edwards, Colin   CH   -   1788   16099      2   1973      2   0.624   -0.124   1780 
 4   Kosznik, Dariusz   CH   -   1653   22858   1   2   1795   1   2   0.738   0.762   1988 
 1   Tin, Sergey   SADV   -   0   23164   1   2   2148   1   2   0   0   2148 
 7   Chambers, Daniel   SA   -   0   25078   1   5   1837   1   5   0   0   1596 
 8   Budahs, Andrejs   CH   -   0   25251   0   5   1693   0   5   0   0   1292 

Team 7 - Greenwood
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 3   Gillespie, David M   GD   -   1735   4080   2   7   1831   2   7   2.757   -0.257   1725 
 6   Gillespie, Hugh   AR   -   1152   4082   0   1   1552   0   1   0.082   -0.082   1152 
 4   McGovern, Patrick   GD   -   1632   5063   3   7   1727   3   7   2.769   0.231   1677 
 1   Frew, Elliot   GD   -   2043   7506   3   7   2123   3   7   2.780   0.720   2123 
 7   Gillespie, Gary D   PYGD   -   1859   15760   1   1   1770   1   1   0.623   0.377   2170 
 2   Gillespie, David P   IR   J20   1800   17274   3   7   1967   3   7   2.236   0.764   1917 
 5   Jones, Michelle   FS   J15   0   25111   0   2   1842   0   2   0   0   1441 

Team 8 - Edinburgh 1
 Grading Performance
 Pool  Name  Club  Status  Grade  PNUM Pts  Plyd  Opps  Act  Plyd  Exp  Diff  Perf 
 2   Berry, Neil M (FM)   ED   -   2220   3187   3   4   1947   3   4   3.186   -0.186   2140 
 9   Kafka, Graeme   EDLG   -   2047   4517      1   1946      1   0.636   -0.136   1946 
 5   McGowan, Daniel   ED   -   2081   8531   4   4   1845   3   3   2.206   0.794   2245 
 3   Oswald, David C   EDTC   -   2160   11175   2   5   1851   2   5   4.215   -1.715   1851 
 7   Brechin, Hugh R   ED   -   2093   11864   3   4   1790   3   4   3.375   -0.375   1983 
 6   MacQueen, Calum   EDGI   -   2208   12082   3   3   1955   3   3   2.358   0.642   2354 
 4   Green, Andrew D   EDTC   -   2132   15013   2   3   1899   2   3   2.200   0.300   2179 
 1   Sreeves, Clement (FM)   ED   -   2265   17871   4   5   2147   4   5   3.215   1.285   2514 
 8   Bhopal, Raj   EDWD   -   1945   22894   4   5   1699   4   5   3.886   0.114   1940